Pozycjonowanie stron internetowych – co SEOSPACE oferuje dla Twojej firmy

Pozycjonowanie stron internetowych – co SEOSPACE oferuje dla Twojej firmy

Pozycjonowanie to zyskująca coraz większą popularność usługa mająca na celu wypromowanie danej strony w Internecie, a co za tym idzie, również firmy, instytucji lub osoby prywatnej będącej jej właścicielem. Obejmuje ona szereg starannie zaplanowanych, cyklicznie i konsekwentnie realizowanych działań, prowadzących do zwiększenia widoczności witryny w Google, najczęściej używanej na świecie wyszukiwarce stron, z której na co dzień korzysta ponad 97 procent użytkowników globalnej sieci. Prawidłowo przeprowadzone pozycjonowanie, nazywane inaczej SEO, czyli search engine optimization (optymalizacja pod kątem wyszukiwarki) zwiększa przede wszystkim ruch na danej stronie, liczbę jej odwiedzin, pozwalając osiągnąć wysoką pozycję na liście wyszukiwania pod kątem konkretnych użytych słów kluczowych. Nie da się ukryć, że Internet jest obecnie uważany za najważniejsze z mediów, właśnie tam większość użytkowników szuka potrzebnych informacji i dlatego stał się jednocześnie najpotężniejszym narzędziem promocji prowadzonej działalności, produktu czy marki.

SEO - search engine optimization

Pozycjonowanie, mające przynieść ze sobą wszystkie oczekiwane rezultaty, nie jest jednorazowym procesem, lecz elementem dłuższej, systematycznie prowadzonej kampanii marketingowej, której rezultaty będą widoczne dopiero po pewnym czasie. Trudno jest dokładnie sprecyzować, ile to będzie trwało, jedna fraza może zająć wysoką pozycję w Google już po kilku tygodniach, a na efekty działania drugiej poczekamy kilka miesięcy. Dlatego tak ważna jest właśnie systematyczność i regularność prowadzonych zadań oraz uwzględnienie setek równie ważnych czynników na to wpływających, między innymi takich jak:

 • historia promowanej strony internetowej, mogąca decydować o całym jej dalszym pozycjonowaniu. Należy między innymi uwzględnić historię negatywną witryny i nałożone w związku z tym filtry Google skutkujące automatycznym obniżeniem pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Filtr jest formą kary nakładaną na witryny niepodporządkowujące się obowiązującym wytycznym Google lub te, w których pozycjonowaniu zastosowano nielegalne, zakazane metody pozycjonowania. Istotne jest także to, czy będzie pozycjonowana nowa, dopiero co stworzona strona, czy już istniejąca, działająca od dłuższego czasu i osiągająca pewne pozycje w Google;
 • branża i miejsce prowadzenia działalności firmy korzystającej z usług SEO. Niektóre branże pozycjonuje się trudniej ze względu na istniejącą silną konkurencję. Istotne jest też miasto, a nawet kraj, w których prowadzimy firmę, rzutujące bezpośrednio na czas trwania oraz stosowane metody pozycjonowania;
 • zastosowane frazy i słowa kluczowe, dobierane właśnie do branży prowadzonej przez Klienta firmy, co pozwala nie tylko na zajęcie przez jego stronę wysokich pozycji w Google na dokładnie wybrane frazy, lecz również wyprzedzenie istniejącej w tym samym regionie konkurencji.

Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość, poczekać na wyniki pracy specjalistów SEO, stale monitorujących daną witrynę, poprawiających ją w razie potrzeb i błyskawicznie reagujących na wszystkie zmiany mogące mieć wpływ na osiąganą przez nią pozycję. Ci, zatrudnieni w SEOSPACE, w swojej pracy używają najlepsze, sprawdzone techniki pozycjonowania, zawsze przynoszące oczekiwane przez Klienta efekty.

Pozycjonowanie stron – co w tym zakresie oferuje SEOSPACE

Mające przynieść efekty promowanie strony poprzez pozycjonowanie to skomplikowany, wielopłaszczyznowy proces wymagający ciągłego analizowania wielu elementów witryny, do czego potrzeba jest duża wiedza i doświadczenie, którymi dysponują specjaliści zatrudnieni w SEOSPACE. Dzięki temu mogą sprawnie i profesjonalnie przeprowadzić cały proces pozycjonowania, zgodnie z aktualnymi wymogami Google, zwracając szczególną uwagę na kilka jego najważniejszych aspektów:

1. Audyt SEO strony internetowej Klienta

Audyt SEO na stole z rysunkami

Jest to podstawowe i absolutnie niezbędne zadanie do wykonania, od którego trzeba zacząć wszystkie prace i bez czego nie ma mowy o efektywnym pozycjonowaniu. Dokładna analiza pozwala wykryć istniejące nieprawidłowości, zarówno od strony technicznej, kodu w HTML, czy użytych skryptów lub arkusza stylów CSS, co przydaje się w późniejszym procesie optymalizacji, jak i wszystkich niezgodności z wymaganiami stawianymi przez Google. Te z kolei mogą mieć wpływ na pozycję osiąganą na liście wyników wyszukiwania, dlatego w żadnym przypadku nie można tego pominąć. Warto też zadbać o sprawdzenie znajdujących się na stronie treści, ich jakość, unikalność czy ilość użytych słów kluczowych. Podsumowując, prawidłowo przeprowadzony audyt SEO jest kompleksową oceną wszystkich elementów składających się na daną stronę internetową zakończoną sporządzeniem szczegółowego raportu. Zawarte w nim są informacje, co należy w niej poprawić, jakie znalezione błędy wyeliminować, tak, aby stała się w pełni widoczna dla mechanizmów wyszukiwania Google.

Czytaj więcej o Audycie SEO

2. Analiza istniejącej konkurencji w Google

Analiza konkurencji

Nie da się ukryć, że niezwykle silna konkurencja istnieje praktycznie w każdej branży, a z rywalizacją pomiędzy firmami możemy się też zetknąć w Internecie. Każda chce przecież znaleźć się w rankingu Google wyżej od konkurencji, ale by stało się to możliwe należy dokładnie przeanalizować prowadzone przez nią działania SEO. Pragniemy od razu zaznaczyć, że taka analiza jest całkowicie legalna, opierająca się na ogólnie dostępnych danych, do których zdobycia stosuje się kilka popularnych narzędzi, Ahrefs, Senuto czy SurferSEO, których umiejętne użycie pozwala uzyskać informacje o wielu aspektach działania konkurencji. Obejmuje między innymi content marketing, stosowane frazy kluczowe, działania marketingowe prowadzone w mediach społecznościowych, wydajność SEO, ruch na stronie czy linki zwrotne, a najważniejsze zalety takiej analizy to:

 • możliwości przewidzenia, oczywiście w pewnym stopniu, dalszych poczynań naszych konkurentów;
 • znajdowanie miejsc, w których trzeba poprawić własną kampanię pozycjonowania;
 • znalezienie nowych źródeł skutecznych linków zwrotnych do swojej strony oraz równie skutecznych fraz kluczowych;
 • zyskanie pomysłów na skuteczne wyróżnienie się na tle konkurencji;
 • poprawa komunikacji z klientami.

3. Dobór właściwych fraz i słów kluczowych

Można śmiało powiedzieć, że na właściwie dobranych słowach kluczowych opiera się całe prawidłowo wykonane pozycjonowanie strony i dlatego w żadnym przypadku nie wolno bagatelizować ich znaczenia. Solidną podstawę do znalezienia najlepszych daje właśnie audyt SEO oraz dogłębna analiza działań konkurencji, co pozwala wybrać szczególnie wartościowe słowa kluczowe, korzystnie wyróżniające się na jej tle. Istotne jest także ich rozmieszczenie i właściwe wyróżnienie na stronie, z uwzględnieniem tego, że roboty Google indeksują je od góry do dołu witryny. Dlatego powinny się znaleźć w takich miejscach jak nazwa witryny, opis, nagłówki H1 i H2, metatagi, nazwy dołączanej grafiki i innych plików, anchor texty. Obecnie w ich doborze obowiązuje także zasada, że liczy się jakość i nie ilość, a najczęściej stosuje się kilka rodzajów fraz kluczowych:

 • brandowe – opisujące daną stronę i stosowane najczęściej w sytuacji, kiedy użytkownik nie zna jej kompletnego adresu internetowego. Może to być np. nazwa marki, poszukiwanej firmy czy oferowane przez nią produkty lub usługi;
 • ogólne – składające się maksymalnie z dwóch wyrazów, stosowane przez użytkowników szukających tylko ogólnych informacji, bez wdawania się w szczegóły. Skupianie się przy pozycjonowaniu tylko na nich nie da zamierzonych efektów z powodu zbyt częstego ich użycia, również przez konkurencyjne firmy;
 • frazy long tail, czyli tzw. długi ogon – złożone z więcej niż dwóch wyrazów, bardziej precyzyjne, używane przez osoby szukające z kolei konkretnych, ściśle określonych informacji. Tego typu frazy lepiej konwertują, zwiększa się też ogólna widoczność strony i czas przebywania na niej użytkowników, co ma szczególne znaczenie np. w przypadku sklepów internetowych;
 • regionalne – na które również warto pozycjonować, zawierające w sobie nazwy konkretnej miejscowości albo regionu, w którym się ona znajduje. Dzięki nim można w prosty sposób nakierować użytkownika na firmę, znajdującą się właśnie w tej ściśle określonej lokalizacji, używane przede wszystkim w opisanym poniżej pozycjonowaniu lokalnym.

4. Przygotowanie unikalnych treści do publikacji na stronie

Content Marketing napisane markerem

Trudno byłoby znaleźć stronę, na której nie ma umieszczonych żadnych tekstów, których prawidłowe przygotowanie to kolejna ważna część pozycjonowania. Muszą one nie tylko spełniać wymagania właściciela lub użytkowników strony, ale i wymagania Google, odnośnie do długości tekstu, ilości użytych fraz kluczowych, nagłówków czy wyróżnień, czyli pogrubień. Ręczne znalezienie takich informacji jest niezwykle trudne, dlatego w naszej pracy używamy programów to ułatwiających, a głównym narzędziem jest SurferSEO, szybko dający naszym copywriterom wytyczne pozwalające napisać każdy unikalny tekst. Dbamy o to szczególnie, nigdy nie kopiując treści z innych witryn, co jest nie tylko nieetyczne, ale i surowo karane przez Google oraz przepisy o ochronie praw autorskich obowiązujące w naszym kraju. Copywriterzy, z którymi współpracujemy, mogą przygotować dowolny tekst na każdą stronę, zgodny z zamówieniem klienta, prezentujący jego firmę, produkt lub oferowane usługi, zawsze poprawny pod względem stylistycznym, gramatycznym i interpunkcyjnym. Tworzymy wartościowe treści, zgodne z zasadami content marketingu, w pełni odpowiadające wymaganiom wszystkich określonych grup odbiorców.

Czytaj więcej o Content marketingu

5. Optymalizacja strony

Pod tym pojęciem rozumiemy z kolei ogół czynności wykonywanych w celu dostosowania strony do wspomnianych już wytycznych Google, co skutkuje podniesieniem jej pozycji. Optymalizacja obejmuje praktycznie wszystkie elementy razem tworzące stronę, zarówno aspekty techniczne, jak i zamieszczane na niej treści.

Optymalizując składowe techniczne danej witryny, musimy zadbać o:

 • poprawność kodu, wyeliminowanie z niego wszystkich błędów, co można sprawdzić, korzystając między innymi z wytycznych W3C;
 • zmniejszenie rozmiaru i wagi publikowanych obrazków, przyspieszające ich ładowanie, szczególnie na urządzeniach mobilnych, warto też zadbać o ich alternatywne opisy;
 • modyfikację wszystkich innych elementów mogących powodować zbyt wolne ładowanie się całej witryny.

Optymalizacja treści obejmuje z kolei:

 • zadbanie o wspomnianą unikalność każdego tekstu;
 • umieszczenie w nim właściwej ilości wysokiej jakości słów kluczowych;
 • formatowanie tekstu, z użyciem nagłówków, pogrubień czy wypunktowań;
 • odpowiednie rozmieszczenie i właściwe zarządzanie wszystkimi linkami na stronie.

6. Link building wpływający na popularność strony

Analiza statystyk strony

Jest to ogół działań, jakie podejmujemy w celu pozyskania wartościowych linków prowadzących prosto do pozycjonowanej strony internetowej i mamy najczęściej do czynienia z dwoma ich rodzajami:

 • linkami wewnętrznymi, przenoszącymi użytkownika do innych wpisów znajdujących się na tej samej stronie;
 • linkami zewnętrznymi prowadzącymi do innych stron.

Istnieje wiele miejsc, gdzie możemy je w stosunkowo prosty sposób zdobyć: fora internetowe, katalogi z danymi teleadresowymi firm, coraz rzadziej wykorzystywane presell pages, czyli katalogi z krótkimi tekstami nazywanymi preclami, social media, na czele z najpopularniejszym Facebookiem, artykuły sponsorowane, zamieszczane na popularnych stronach np. branżowych. Zdecydowanie należy unikać pozyskiwania ich z nielegalnych źródeł, jakimi są np. SWL, Systemy Wymiany Linków, z których korzystanie jest również zabronione przez Google i może się skończyć nałożeniem filtra na taką stronę.

7. Pozycjonowanie sklepów internetowych

Zapewniamy również atrakcyjną usługę dla właścicieli sklepów internetowych, także wymagających odpowiedniego pozycjonowania niezbędnego do uzyskania dużego ruchu na takiej stronie przekładającego się na zwiększoną sprzedaż towarów lub usług. Wykorzystujemy przy tym wyłącznie najlepsze, wielokrotnie sprawdzone metody, najczęściej model long tail, czyli pozycjonowanie szerokie. Szukamy i wybieramy najlepsze frazy kluczowe, umożliwiające łatwe dotarcie do każdej grupy klientów sklepu, zarówno tych zdecydowanych na konkretny produkt, jak i tych ogólnie zainteresowanych prezentowaną w nim ofertą. Proces pozycjonowania strony sklepu internetowego wiąże się też z jego regularną optymalizacją, po to, by jak najdokładniej odpowiadała aktualnym mechanizmom wyszukiwania Google, dzięki czemu mogą one szybko zindeksować wszystkie podstrony wchodzące w jej skład. Optymalizacja, poprzedzona oczywiście audytem SEO witryny, obejmuje niemal wszystkie jej elementy, dając podstawę do takich dalszych działań jak:

 • sprawdzenie kodu HTML strony;
 • przyporządkowanie zastosowanych fraz kluczowych do istniejących w sklepie produktów;
 • stworzenie wysokiej jakości contentu, unikalnych treści zawierających starannie dobrane słowa kluczowe rozmieszczone w wielu częściach strony, tytule, metatagach, nagłówkach tekstu czy adresie URL;
 • zastosowanie odpowiednich nagłówków wartościujących i ich właściwe rozmieszczenie;
 • zadbanie o tytuły i opisy poszczególnych podstron serwisu;
 • linkowanie wewnętrzne;
 • właściwe algorytmy filtrowania produktów;
 • poprawę szybkości ładowania się strony, konieczne będzie również przygotowanie jej wersji na urządzenia mobilne;
 • stworzenie mapy strony ułatwiającej nawigację po niej.

Czytaj więcej o Pozycjonowaniu sklepów internetowych

8. Pozycjonowanie lokalne

Szukając sklepu, restauracji czy warsztatu mechanicznego, chcemy zazwyczaj znaleźć go w swojej najbliższej okolicy, co oprócz naszej wygody, niesie ze sobą korzyści dla rozwoju lokalnych firm, które jednak chcąc dotrzeć do szerokiej grupy potencjalnych klientów, powinny wcześniej zadbać o pozycjonowanie swojej strony. Oferujemy im więc usługę pozycjonowania lokalnego, prowadzonego w określonej lokalizacji, konkretnym mieście, powiecie czy województwie. Używa się do tego słów kluczowych ściśle z nią związanych, dostosowanych również do zapytań użytkowników Google, którzy szukając czegoś w swoim mieście, wpisują zapytanie w formie zawierającej np. nazwę swojego miasta.

Stosowane w tym celu metody pozycjonowania są zbliżone do używanych w przypadku innych stron, istnieje jednak kilka istotnych różnic, które warto podkreślić. Przy dostosowywaniu witryny do wymagań robotów wyszukiwania należy ją zoptymalizować w taki sposób uwzględniający, w jakim regionie prowadzi swoją działalność jej właściciel. Równie istotny jest dobór opisujących ją fraz i słów kluczowych, które powinny zawierać np. nazwę tego regionu lub miejscowości oraz innych znajdujących się w jej najbliższej okolicy. Pozycjonowanie lokalne jest o tyle prostsze, że często okazuje się, że wiele firm działających w danej branży w tym samym mieście, nie posiada swojej strony internetowej, łatwo więc o zwiększoną liczbę odwiedzin na naszej witrynie i zdobycie w ten sposób większej liczby klientów na lokalnym rynku zbytu.

Czytaj więcej o Pozycjonowaniu lokalnym

Pozycjonowanie stron – najważniejsze korzyści, jakie daje

Wiecie już, jakie techniki stosujemy w SEOSPACE, aby skutecznie pozycjonować strony internetowe naszych Klientów, czas więc poznać korzyści z tego płynące, a do najważniejszych z punktu widzenia prowadzonej działalności należą:

 • zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania Google, zajęcie przez nią jak najwyższej pozycji;
 • większa liczba odwiedzin na stronie, co przekłada się na wzrost sprzedaży i wymiernych zysków finansowych firmy;
 • proste dotarcie nie tylko do większej liczby klientów niż w bardziej tradycyjny sposób, ale także jednocześnie do ich konkretnej, docelowej grupy, a właściwie pozycjonowana strona pozwala również na odczuwalne zmniejszenie kosztów ich pozyskania;
 • zdecydowanie lepsza rozpoznawalność promowanej marki czy konkretnego produktu, które występując w wielu miejscach sieci pod wieloma słowami kluczowymi, lepiej zapadają w pamięć użytkowników, a przypadku marki zwiększa się też zaufanie do niej;
 • zwiększenie wiarygodności w oczach potencjalnych kontrahentów, a właściwie stworzona i pozycjonowana strona, na której publikowane są wysokiej jakości teksty przekazujące istotne informacje pozwala zyskać korzystną opinię eksperta w danej branży;
 • uzyskanie przewagi nad konkurencją w swojej branży, skutkującą też zgodnym z założonymi planami rozwojem prowadzonej działalności;
 • dostęp do praktycznie nieograniczonego rynku zbytu towarów lub usług, nie tylko w kraju, ale i daleko poza jego granicami, które dla Internetu po prostu nie istnieją, a wyjątkiem jest tu zaledwie kilka państw, których mieszkańcy z różnych przyczyn nie mogą korzystać z Google.

Zobacz również: Google Ads (Adwords)

Pozycjonowanie stron cena, nasza oferta

Współpraca rozpoczyna się od Audytu SEO i wdrożeniu z niego poprawek. Możecie Państwo wykonać poprawki w swoim zakresie lub zlecić to nam. Po tym czasie zaczyna się regularna praca nad stroną, w zależności od potrzeb oferujemy 3 pakiety. Końcowa cena uzależniona jest od słów kluczowych oraz potrzeb klienta.

Pakiet Podstawowy
Pakiet Optymalny
Pakiet Premium

Najczęściej zadawane pytania:

Dlaczego pozycjonowanie za efekt nie jest korzystne dla klienta?

Wbrew wielu powszechnie panującym opiniom lepszym rozwiązaniem dla klienta nie jest rozliczanie usług pozycjonowania za efekt, lecz opcja abonamentowa. Google ciągle wprowadza różne zmiany, mające niekiedy istotny wpływ na uzyskaną pozycję, sprawiające, że dana strona może stracić swoje miejsce w rankingu wyszukiwarki. W przypadku pozycjonowania „za efekt” agencje stosują jak najtańsze metody pozycjonowania strony, które w większości przypadków prędzej czy później skutkują gwałtownym spadkiem strony w wynikach wyszukiwania. Forma abonamentowa pozycjonowania pozwala nam na optymalne rozłożenie budżetu tak, aby z jednej strony efekty były, jak najszybsze, ale i bezpieczne. W końcu nam również zależy na sukcesie klienta. Zadowolony z wyników klient wraca po więcej – zwiększanie udziału w rynku, nowe kraje, nowe produkty czy po prostu nowe całkiem odrębne projekty.

Od czego zależy cena końcowa?

Na cenę końcową usług pozycjonowania składa się wiele równie istotnych czynników, dlatego niekiedy konieczna jest indywidualna wycena sporządzana dla Klienta. Zależy to przede wszystkim od zakresu wykonywanych prac, jakie elementy musimy nimi objąć, a nawet od tego, czy strona była już wcześniej poddana pozycjonowaniu. Jeśli tak, to niekiedy zdarzają się błędy, których usuwanie zajmuje dosyć sporo czasu, również wpływając na końcową cenę. Analizujemy też słowa kluczowe, jakie trzeba będzie użyć, wybierając te najbardziej konkurencyjne, mogące korzystnie wpłynąć na pozycję osiąganą przez stronę. Często potrzebne okazuje się również zoptymalizowanie strony i to nie tylko umieszczonych na niej treści, ale i jej kodu, łącznie z dodatkowymi skryptami zwiększającymi funkcjonalność.

Bezpłatna wycena pozycjonowania strony internetowej